Vystavuj v Modre: SIROTINEC vyhlasuje open call

SIROTINEC pôvodne vznikol ako projekt 12 výtvarníkov, študentov, v historickej budove modranského sirotinca. Táto budova, postavená koncom 19. storočia, ako útočisko pre siroty a deti bez domova, poskytuje od roku 2017 útočisko aj mladým výtvarníkom a tak jej odkaz môže pokračovať ďalej.

Skupina SIROTINEC je prirodzeným zoskupením mladej generácie výtvarníkov, ktorých spája práve toto miesto a vzťah k nemu. Na základe toho každý rok vzniká výstavný site-specific projekt SIROTINEC v priestoroch opusteného secesného sirotinca v Modre (SR) navrhnutým Dušanom Jurkovičom. Tento rok sa odohrá už 4. ročník, súčasťou ktorého môžeš byť aj ty.

Štvrtý ročník výstavy sa bude konať v prvý septembrový víkend v budove Modranského sirotinca. Rovnako ako minulý rok, výstava sa bude niesť v duchu jednotnej témy – ÚKRYT. Prihlásiť sa je možné s akoukoľvek formou výtvarného / vizuálneho umenia (maľba, socha, performance…). Portfóliá spolu so základnými informáciami o sebe a tvojej tvorbe môžeš zaslať do 20.06.2020 na mailovú adresu: sirotinec.art@gmail.com.

OPEN CALL SIROTINEC4

OPEN CALL 20.05.-20.06.2020Vyhlasujeme OPEN CALL na tohtoročný SIROTINEC 4, výstavu mladých umelcov na tému- ÚKRYT. Prihlásiť sa je možné s akoukoľvek formou výtvarného / vizuáneho umenia (maľba, socha, performance…) Ak chceš byť súčasťou tohtoročnej výstavy a odprezentovať svoju tvorbu, ozvi sa! Portfóliá spolu so základnými informáciami o sebe a tvojej tvorbe zasielajte do 20.06.2020 na našu mailovú adresu- sirotinec.art@gmail.com

Uverejnil používateľ Sirotinec Štvrtok 21. mája 2020


Zdroj: SIROTINEC | Foto: SIROTINEC

Viac príbehov
Vystavuj v HotDock Project Space!
shares