VIDEO | Aký bol festival Kiosk 13?

Hlava, ramená, kolená, palce,

oči, uši, ústa,

nos Imrichov vyslaný bol roku potkana 2020 do Žiliny aby vám zvyšky Kiosku, nad ktorými sa už dnes zmrákajú vínne mušky zabalil do mikroténovej fólie a vložil do chladného svetla vašich spotených chladničiek a displejov.

v rámci možností

astrologicky

ezotericky

chronologicky


Kiosk je prehliadkou aktuálnych produkcií slovenskej nezávislej divadelnej a tanečnej scény. Dramaturgia festivalu sa zameriava na divadlo, tanec a široko chápané performatívne umenie, ktoré originálnou a objavnou formou rieši aktuálne obsahy. Je ti blbo?

Ak je ti blbo, cítiš sa chorý alebo chorá, máš pocit, že na teba lezie rakovina alebo sa ti rozpadol vzťah, tu si na správnom mieste. Je dobré, že si sa prišiel posťažovať práve na náš festival. Len je dôležité uvedomiť si, že nie si jediná, ani jediný, ktorého niečo trápi! Vstupuješ na miesto, kde má každý svoju diagnózu, kde každý rieši hlavne sám seba, kde je každá a každý patologický. Kiosk môžeš chápať ako exkurziu do experimentu, do sveta, kde veci fungujú inakšie, kde zlyhávajú základné hodnoty a istoty. Nevravíme o Covide-19 – ten je len čerešničkou na torte. Vravíme o množstve civilizačných chorôb, ktoré sa tento rok rozhodol svet umenia riešiť. Tento ročník je pokračovaním vyhorenia z minulého roku, len skutočnosť pritvrdila – riešia sa naše zvrátenosti, fyzické príznaky, výstupky a nemohúcnosti, aj keď naoko vyzeráme zdraví. Tvoja choroba je to, čo nás spája. Vitaj na mieste, kde neplatia hodnoty kapitalizmu, ale hodnoty tvojej zdravotnej poisťovne.

Herzlich,

Ihr Imrich

Autor: Imrich Pisarovič | Video: Imrich Pisarovič

Viac príbehov
Hľadanie identity a dokazovanie autenticity
shares