Valentínsky špeciál: Čo teraz ľúbime?

Konečne je tu Valentín, náš najmenej obľúbený sviatok v roku. A keďže ho zbožňujeme, rozhodli sme sa túto výnimočnú udalosť využiť ako deň, v ktorom vám dáme do pozornosti zopár ľudí/udalostí/vecí, ktoré momentálne ľúbime. Určite vás to všetkých nesmierne zaujíma, tak sa na to rovno vrhnime. Juchú!

  • Katarínu Málikovú a jej nový album Postalgia. Dnes večer v Bratislave, Pod kamenným stromom o 19:00, si navyše zahrá – ako sama uviedla – ten najdepresívnejší solo set, aký budete mať kedy šancu vidieť. A ak by ste sa teda radi čo-to dozvedeli o Katkiných bývalých frajeroch, klik sem.
  • Výstavu všetkých grafík na svete z dielne Čiernych dier. Navštíviť ju môžete v bratislavskom Soga Art Auction House do 28. februára. Pre viac info klikajte sem.
  • Raptora Kocha a všetkých jeho 44 zverejnených albumov na bandcampe (počítali sme to!). Spolu so svojou super-bandou, v zložení Marek Buranovský, Tomáš Bateško a Boh Vajec si dnes večer v Bratislave zahrajú tiež. Koncert doplní aj David Invalid & Individual Band, ktorí vraj miestami pôsobia viac ako umelecká inštalácia, než kapela. My by sme boli skôr za tú kapelu, no. O svojich bývalých frajerkách ani frajeroch snáď rozprávať nebudú. Ak vás event zaujal, klik sem.
  • Výstavu Anny Daučíkovej v Slovenskej národnej galérii. Náš report si môžete prečítať tu.
  • Haďákov. Ich debutové EPčko vyjde už čoskoro, zatiaľ ich môžete sledovať napríklad na instagrame.
  • Rage Against The Machine a Run The Jewels budú hrať vo Viedni! Lístky sa začali predávať práve v tento výnimočný deň, tak sa poponáhľajte. *Klik klik klik*.
  • Nové predstavenie Divadelný román v SND. Náš report si môžete prečítať tu.
  • Symfonické predstavenie Peter a vlk od Sergeja Prokofieva. V Slovenskom rozhlase si ho môžete pozrieť v podaní symfonického orchestra slovenského rozhlasu (klik sem), pod taktovkou Konstantina Ilievského, alebo v Slovenskej filharmónii, kde ho v marci predstavia študenti bratislavského konzervatória (klik sem).
  • Časopis HMOTA. Celoslovenský študentský časopis, ktorý spája a zviditeľňuje mladých žurnalistov a umelcov. Veľmi pekný projekt!

Ilustrácia: Veronika Pažická (@veronkart)

Viac príbehov
Kde sú tento týždeň po práci koláče?
shares