Tomáš Prištiak zahrá ti rád

Juchú, hurá, neskutočné. Konečne sme sa dočkali pilotného dielu nášho nového konceptu článkov, ktoré budú tvoriť predovšetkým naši sk/cz hudobníci. Písať sa totiž bude o nich a o tom, čo posledné dni počúvajú. Dnešný playlist kurátoroval Tomáš Prištiak, hudobník, producent a hýbateľ (nielen) karloveskej kultúry. 

Tomáš spolu s chalanmi z kapely Tittingur aktívne pôsobí v celkom čerstvom experimentálnom projekte Weltschmerzen. Koncom roka vydala kapela Weltschmerzen svoj debutový album, volá sa Weltschmerzen a vydalo ho vydavateľstvo Weltschmerzen. Dobré, nie? Vypočuť si ho môžeš na všetkych dobrých streamingových službách, zakúpiš napríklad na Bandcampe. Okrem toho ho môžete poznať z hudobného dua Tante Elze, kde tvorí po boku Veroniky Lečkovej, či na základe jeho sólových nahrávok, ktoré nájdeš tu.

Tomáš stojí aj za kultúrou v našej obľúbenej Karloveskej knižnici. Práve na tomto mieste Weltschmerzen navyše už dnes večer odohrajú internetový koncert v spolupráci s Die Bäckerei (viac info nájdeš TU). Teraz si teda pusti Tomášov hudobný výber a večer sa (ne)stretneme na live streame.

Tomášovi ešte raz ďakujeme za príjemnú diskotéku.

Spracovala: Marianna Olejarová a Eva Sajanová

Viac príbehov
FVLCRVM vydáva nové EP
shares