Študentský časopis HMOTA potrebuje tvoju pomoc

HMOTA je celoslovenský študentský časopis, ktorý spája a zviditeľňuje mladých žurnalistov a umelcov. Cieľom časopisu je podporovať šikovných mladých ľudí a podnecovať ich k zdokonaleniu ich umeleckej tvorby. Vytvára študentom priestor na vyjadrenie sa, posunutie hodnotných myšlienok širšej verejnosti a zverejnenie ich tvorby. Pomôžte mu vydať jarné číslo s hravou témou detstvo. 

HMOTA vychádza štyrikrát ročne – jedno číslo časopisu do každého ročného obdobia. Redakcia si určí tému čísla, ktorú následne študenti rozoberajú z rôznych pohľadov, reflektujú ju cez rôzne formy umenia. Každé vydanie je unikátne svojím vzhľadom a náladou, ktorú reprezentuje.

Jarné vydanie bude hravé, pestré, pre malých aj veľkých, vážne aj zábavné, plné prekvapení. Redaktori si zaspomínali na detské časy cez úvahy, fotografie či samotnú návštevu škôlky. Posvietili si na malých hrdinov, ktorí robia veľké veci. Pripravili tipy ohľadom pestovania rastliniek. Navštívili farebnú Bublinu a všeličo sa podozvedali. Venovali sa aj problému generačnej chudoby a prevencii týraných detí. Pozreli sa na umelecké smery, ktoré im pripomínajú detskú slobodu. Pripravili rozhovor s Dominikou Šikulincovou o jej hravej ilustrácii aj kadečom inom. Napísali veselé jarné básienky a venovali sa detským knižkám či fenoménu Pippi vo filme.

Študenti HMOTU tvoria bez nároku na finančnú odmenu, investujú do kvality časopisu a rozvoja umeleckých aktivít. A teraz potrebujú vašu pomoc. Tlač časopisov je veľmi drahá, najmä ak máte špecifické parametre, na ktoré v časopise nedajú dopustiť. Tlačia na papier, ktorý je šetrný k prírode, majú lepenú väzbu a kompaktnú veľkosť, vďaka ktorej si môžete časopis zobrať kamkoľvek.

Pokiaľ sa ti časopis páči, jeho zhmotnenie môžeš podporiť na Startlab.sk.

Zdroj: Časopis HMOTA | Grafický vizuál kampane: Laura Dimová

Viac príbehov
Píšeš Poviedky?
shares