SNG bude už čoskoro opäť otvorená

Uvoľňovanie opatrení proti nákaze novým koronavírusom sa začína pomaly ale isto týkať aj kultúry. Svoje brány opäť otvára napríklad Slovenská Národná Galéria – poznáme už aj dátum.

“V SNG máme radosť, že sa múzeá a galérie môžu znovu otvoriť. Čas uzatvorenia Slovenskej národnej galérie sme využili na úpravy priestorov, aby sme skvalitnili a spríjemnili návštevu u nás. V bratislavskom Esterházyho paláci práve prebieha rekonštrukcia podlahy átria, upravujeme aj priestory a areály vysunutých pracovísk. Keďže uvoľnenie opatrení proti nákaze COVID-19 prišlo skôr ako sme čakali a začaté práce potrebujeme dokončiť, na otvorenie Slovenskej národnej galérie v Bratislave sa naši návštevníci môžu tešiť v sobotu 16. mája. Ďalšie pracoviská SNG budeme postupne otvárať hneď ako pripravíme všetky podmienky pre ich bezpečnú návštevu. Od dnes 6. mája si však budú môcť užiť znovu sprístupnené vonkajšie priestranstvá našich vysunutých pracovísk – areálu Kaštieľa v Strážkach, nádvoria Zvolenského zámku a ovocného sadu Schaubmarovho mlyna v Pezinku,” uvádza galéria.

Zároveň informuje, že inštrukcie pre čo najbezpečnejšiu a najpríjemnejšiu návštevu budú dostupné priamo pri vstupe do galérie a na našej web stránke a sociálnych sieťach,kde čoskoro zverejníme presné hygienické podmienky pre návštevu galérie.

Zdroj: SNG | Foto: SNG

Viac príbehov
Kam tento víkend na internetovú kultúru?
shares