S odkazom vol. 2: Filmový festival Jeden svet, obľúbené prívarky a tipy na open calls

Random zmes hudby, filmov, literatúry, výtvarného umenia a kultúrnych podujatí, ktoré stoja za kliknutie.

Filmový festival Jeden svet bude online, začína sa už tento štvrtok. Všetko podrobnosti nájdeš na webovej stránke festivalu.

Umelecký kolektív APART na svojom webe hosťuje sériu prednášok s názvom Gaming the Aftermath, ktoré sa konajú v prostredí videohier. Na svedomí ich má platforma pre kritickú diskusiu o umení a algoritmoch Diffractions Collective (Vít Bohal a Dustin Breitling).

Medzinárodný festival animácie Fest Anča otvoril prihlasovanie filmov na svoj štrnásty ročník, čas máš do 31. januára 2021. Keďže rok 2020 mimoriadne prial sedeniu doma a práci na nových filmoch, festival verí, že bude výber mimoriadne plodný.

Kúp si lístok do A4 – priestor súčasnej kultúry, s ktorým si nikde nesadneš! Náš obľúbený kultúrny priestor môžeš podporiť na tomto odkaze.

Jednou z aktivít A4ky je aj každomesačné vydávanie zinu Dvere. Vytvárajú ho mladí ľudia z tých najrôznejších krajín, ktorí dobrovoľníčia práve v tomto bratislavskom priestore. Pred pár dňami zverejnili open call na príspevky do novembrového čísla, na ktorom sa tak môžeš podieľať aj ty. Viac sa dočítaš TU.

Fvck_kvlt zverejnil klip k tracku Skylin zo svojho nového albumu Zabijem sa! Pozrieť si ho môžeš TU.

Film Dobrá smrť, o ktorom sme písali TU, získal cenu Slnko v sieti za najlepší dokumentárny film. Vy si ho budete môcť už tento štvrtok pozrieť vo virtuálnej kinosále Kina Lumière v rámci Týždňa slovenského filmu.

Dominika Moravčíková vydala debutovú zbierku poézie, volá sa Deti Hamletu a zoženieš ju napríklad v kníhkupectve Artforum.

Do 15. novembra sa môžeš so svojim dielom prihlásiť do 5. ročníka súťaže Iné Vízie. Tá sa venuje súčasnej audiovizuálnej tvorbe na pomedzí animácie, experimentálneho filmu a videoartu. Kurátorkou tohto ročníka je Pavlína Fichta Čierna.

Náš bulvárny plátok sa na tohtoročnej Pohode in the Air pýtal umelcov a organizátorov festivalu na ich obľúbený prívarok. Mimoriadne citlivá téma, šokujúce výsledky. Video nájdeš TU.

Hands of Maples vydali nový track s názvom Swarm. Vypočuť si ho môžeš na YouTube.

Kolektív APART: Gaming the Aftermath
Kúp si lístok do A4ky, s ktorým si nikde nesadneš
Viac príbehov
Bratislavské jazzové dni: Na pódiu mladých talentov to bude tento rok veľmi pestré.
shares