S odkazom: Haďáci, /ne/festival JAMA aj Jan Švankmajer

Random zmes hudby, filmov, literatúry, výtvarného umenia a kultúrnych podujatí, ktoré stoja za kliknutie.

Pekne a profesionálne. Tak o sebe píšu Haďáci, mladá bratislavská kapela hrajúca všetko od avantgardného punku, až po grunge. Ich debutové EP teraz nájdeš na všetkých streamingových platformách.

Tvoje obľúbené kino môžeš podporiť aj napriek tomu, že je zatvorené. Navštív Kino doma! Vo virtuálnej sále Kina Lumiere tento týždeň navyše prebieha aj Filmový Festival inakosti.

Fvck_Kvlt nový album s názvom Zabijem sa! A je super. A je 100% DIY. Každý beat, nahrávanie, aranžmán, mix a aj výsledný master.

Pri príležitosti nedožitých sedemdesiatych narodenín Chantal Akermanovej ti DAFilms.sk prináša programový špeciál s piatimi autorskými filmami, ktoré odhaľujú jej citlivú osobnosť a originálne tvorivé prístupy kinematografie.

A4 – priestor súčasnej kultúrykanál na Youtube! Nájdeš na ňom skvelé záznamy z koncerov, workshopov, či prednášok.

Prekladateľka Elena Flašková a redaktor Viktor Suchý pripravili slovenský preklad románu Milana Kunderu z roku 2013. Sviatok bezvýznamnosti zoženieš napríklad v našom obľúbenom kníhkupectve Artforum.

24. MFDF Ji.hlava bude online. Tradičnú súťažnú sekciu “Krátka radost“, ktorá každoročne predstavuje tie najlepšie krátke dokumenty z celého sveta, nájdete v týchto dňoch na DAFilms. Sledujte nominované filmy zadarmo a rozhodnite o víťazovi Ceny divákov. Hlasovanie končí 29. októbra. Víťazný film získa online distribúciu a propagáciu filmu v hodnote 3.000 EUR, všetci hlasujúci budú zaradení do žrebovania o festivalové ceny.

Sokolská 18 má nový track. Volá sa Priama reč, na spoluprácu si prizvali Vlada Jančeka zo Saténových rúk a o mix sa postaral Imrich Pisarovič.

/Ne/festival intermediálneho umenia JAMA – 74. ročník Milana Adamčiaka bude online, začína sa už zajtra. Viac sa dočítaš v tlačovej správe, FB event nájdeš TU.

Cenu Anasoft litera 2020 získala Alena Sabuchová a jej román Šeptuchy.

Dokumentárny sci-fi film FREM od slovenskej režisérky Viery Čákanyovej mal premiéru na Berlinale. Ty si ho teraz môžeš pozrieť v pohodlí domova na DAFilms.sk.

Nový album vydal len pár dní dozadu aj Prezident Lourajder. Jeho prvý čisto inštrumentálny počin sa volá Domáce práce a vypočuť si ho môžeš napríklad TU.

Filmár a výtvarník Jan Švankmajer je pojmom na celom svete. Dokument dvojice režisérov Jana Daňhela a Adama Oľhu zachytáva portrét tohto originálneho surrealistu a zároveň dokumentuje život a proces tvorby v spoločnosti Athanor, kde Švankmajerove filmové diela vznikajú. Film je od 15. októbra v online distribúcii na VoD platforme ASFK, nájdeš ho aj na DAFilms.sk.

Viac príbehov
Po svetovej premiére na Berlinale otvoria služobníci Ivana Ostrochovského Febiofest
shares