Príležitosti na pekné slová. Povedať aj počuť.

Literárnych večerov nikdy nie je dosť. Chcela by som, aby to tak videl každý a aby akcie tohto typu len pribúdali. Stúpajúcu tendenciu registrujem už teraz a preto to neberte ako sťažovanie sa, že je toho málo, ale skôr ako /ne/skromné prianie, aby počet podobných udalostí neprestával rásť.

Čítania, poviedky, poézia, slam, všetko. V spojení alebo aj v nespojení s hudbou, príjemnými ľuďmi a pohárom vína, čaju alebo vlastne čohokoľvek, na čo má človek chuť, dokáže vytvoriť skvelú kombináciu, ktorá je predpokladom plnohodnotne stráveného času, ktorý môže aj inšpirovať.

Týmto článkom apelujem hlavne na jedno konkrétne podujatie, ktoré nájdete pod názvom Večery v zamate. Je to skvelá akcia, ktorá spája začínajúcich ľudí, ktorí si píšu len tak do šuplíka i rozbehnutých autorov, debutantov, či hudobníkov. Prináša aj tváre ako je Tamara Heribanová, naposledy svoju tvorbu predstavil napríklad stand-up komik Marián Psár.

Na Večeroch v zamate vol. 2 som sa objavila aj ja a hanbu si snáď neurobila. Tak si teda príď neurobiť hanbu aj ty, prečítaj, popozeraj, podpor a štrngni si v príjemnej societe ľudí, ktorí majú radi literatúru.

Ak chceš čítať, kontaktuj Večery v zamate na facebooku.

Ak nechceš čítať, aj tak príď.

Večery v zamate vol. 3 už totiž majú aj svoj dátum. 5.3. sa o 19:00 vidíme v DaVinci Bistre na Klariskej 5. Lebo pekných slov naozaj nikdy nie je priveľa.

Autor: Ivana Topitkalová | Foto: Večery v zamate

Viac príbehov
Kam tento víkend na (nielen) online kultúru?
shares