Prihlás sa do Pohoda Visual Art Contest

Najväčší festival na Slovensku pred pár dňami vyhlásil 6. ročník súťaže Pohoda Visual Art Contest. V rámci súťaže môžete navrhnúť site-specific umeleckú inštaláciu pre festivalový areál. Aj tento ročník ponúkne priestor pre náročnejšie realizácie, víťazný návrh totiž získa na realizáciu 3500€. 

Festival Pohoda nie je len o hudbe, každý rok silnie aj vizuálny program festivalu, ktorý na trenčianske letisko prináša diela od medzinárodne etablovaných umelcov, ale aj nastupujúcej generácie autorov. Minulý rok sa v rámci Visual Stage návštevníkom predstavilo 17 inštalácií, medzi ktorými sú každoročne aj víťazné návrhy Pohoda Visual Art Contest. Z posledných ročníkov môžeme spomenúť diela ako Trpezlivosť, Ján a Martina na Pohode či Minaret. Najmä posledná menovaná inštalácia rezonovala v domácich i zahraničných médiách – dielo si napokon vybral aj jeden z najväčších festivalov v Európe – maďarský Sziget. Cieľom organizátorov je predstaviť návštevníkom festivalu súčasné vizuálne umenie prostredníctvom inštalácií, performance, ale aj osobných stretnutí a rozhovorov. Do Pohoda Visual Art Contest sa môžu prihlásiť rovnako uznávaní profesionáli, študenti či amatéri s dobrým nápadom. Pre všetkých ide o šancu prezentovať svoju prácu 30 tisíc návštevníkom najznámejšieho slovenského festivalu.

Do súťaže sa môžete prihlásiť vyplnením formulára, ktorý nájdete TU. Na rozdiel od minulosti stačí formulár a návrhy poslať mailom na adresu: contest@pohodafestival.sk. Súťaž je otvorená jednotlivcom aj tímom, bez obmedzenia vzdelania, veku či povolania a prihlásiť sa môžu aj ľudia zo zahraničia.

Návrhy môžete posielať do 19. apríla 2020 a meno víťaza festival zverejní do konca apríla.

Zdroj: pohodafestival.sk | Foto: pohodafestival.sk

Viac príbehov
Výstava Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií
shares