Pohoda 2020 sa mení na Pohoda in the Air, vidíme sa až v roku 2021

24. ročník Pohody sa presúva o rok. Pohoda 2020 sa tak v tradičnej podobe neuskutoční, nahradí ju Pohoda In the Air. Naživo sa na trenčianskom letisku všetci stretneme až 8. – 10. júla v roku 2021. 

Všetky vstupenky z tohto roka ostávajú v platnosti. Zároveň festival tým, ktorí to potrebujú, garantuje vrátenie plnej sumy za lístok. Ako organizátori uvádzajú, úžasná atmosféra živého stretnutia im bude veľmi chýbať, rovnako ako pozitívna energia, ktorá na letisku po festivale ostáva. Sú ale optimisti, a preto veria, že si zameškané vynahradíme v budúcnosti s ešte väčšou radosťou.

Pohoda 20 → 21 – aj s prvou várkou potvrdených umelcov

Presun Pohody na rok 2021 považujú organizátori po konzultáciách so špičkovými epidemiologičkami za nevyhnutný. Veria, že opatrenia sa budú čoskoro zmierňovať, určite sa ale nebudú týkať udalostí s vysokou návštevnosťou akou je práve ich festival. Sú v kontakte s kolegami zo zahraničia, podobný vývoj sa dá očakávať aj v iných krajinách. Pred zverejnením presunu komunikovali s ďalšími promotérmi, agentmi skupín, dodávateľmi, partnermi a svojimi externými kolegami, spoločným menovateľom týchto debát je pochopenie, ústretovosť a spolupatričnosť. 

Aj vďaka tomu môže festival už teraz oznámiť, že mnohé mená z tohto ročníka budú s istotou hrať aj v roku 2021. Prvými opätovne potvrdenými umelcami sú: The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, Black Midi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Crack Cloud, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Murman Tsuladze a Trupa Trupa. Veľká vďaka patrí umelcom, ich agentom i manažérom. Ďalšie mená budú nasledovať čoskoro, pridajú sa k nim aj doposiaľ nezverejnení umelci, tí sa začnú postupne odhaľovať už 20. apríla. Pre rok 2021 pochopiteľne nemôžu garantovať rovnaký program, urobia však všetko pre to, aby bol ešte silnejší.

Na festivalovom webe naďalej pokračuje predpredaj vstupeniek na budúci rok. Kúpa permanentky je jeden z viacerých spôsobov, akým môžete podporiť prípravy presunutého ročníka. Organizátori upozorňujú, že keďže ide o presun ročníka, lístky v najlacnejších kategóriách sa už predávať nebudú.

Pohoda In the Air a iné projekty na najbližšie obdobie

Už 3. mája sa bude realizovať špeciálna edícia Koncertu pre Martinu a Jána v Gregorovciach. V pláne je tiež sieť online klubových debát a koncertov po celom Slovensku, ktorými by organizátori festivalu Pohoda chceli poukázať na pestrosť zamestnaní v zákulisí kultúry, ukázať dobré priestory, dobré kapely a skvelých ľudí, ktorí sú za nimi. 

Počas „pohodovského“ víkendu sa rozhodli pripraviť akciu Pohoda In the Air. Nevedia si predstaviť, že by boli počas druhého júlového víkendu úplne mimo akéhokoľvek kontaktu s návštevníkmi, s umením či diskusiami. Charakter podujatia sa pomaly črtá, plánujú zapojiť aj trenčianske letisko, pripravujú rôzne aktivity, prenosy, koncerty ale i archívne materiály. Jeho podobu – v podstate tak ako každý rok – konzultujú aj s miestnou hygienou a autoritami, zachovanie opatrení, ktoré budú v tom čase platiť, považujú za samozrejmosť. Viac informácií prinesie festival už čoskoro. 

“Nevieme sa dočkať, kedy sa otvoria kluby, rozbehnú sa koncerty a potom i festivaly. Dovtedy budeme robiť veci tak, ako nám situácia dovolí a samozrejme, budeme pracovať na tom, aby Pohoda 2021 bola opäť silným osobným stretnutím plným skvelého umenia. Dovidenia 8. – 10. júla 2021 na trenčianskom letisku na dvadsiatom štvrtom ročníku Pohody. #ZachovajmePohodu #KeepPohodaAndCarryOn” uvádzajú organizátori na sociálnych sieťach.

Potvrdení umelci: The Libertines, Metronomy, slowthai, Wolf Alice, Archive, ZHU, Shame, Black Midi, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Crack Cloud, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Murman Tsuladze, Trupa Trupa… Lístky v predaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop 

Zdroj: TS Festival Pohoda | Foto: Festival Pohoda

Viac príbehov
Prežili sme Fest Anču. Aká bola?
shares