Bratislava Game Jam 2020 bude online: Spojil sa s Game Days a Game Developers Session Praha

Súťaž programátorov, scenáristov, grafikov, filozofov a ilustrátorov, ktorých úlohou je za víkend vytvoriť prototyp videohry. Bratislava Game Jam 2020 bude prebiehať online a to v dňoch 6. – 8. novembra 2020.

Bratislava Game Jam ponúka priestor pre jednotlivcov a interdisciplinárne tímy, kde si môžu overiť odvážny herný dizajn a svoje schopnosti. Téma vždy reflektuje spoločenské problémy a zverejnená bude až na začiatku podujatia počas live streamu. Podujatie otvorí online prednáškou Kate Edwards, výkonná riaditeľka Global Game Jam. Prednáška sa uskutoční vďaka spolupráci s Game Days.

Tento ročník bude netradičný v dvoch veciach – bude československý a online. Organizátori tak reagujú na pandémiu, ale taktiež využili výhodu online podujatia a rozhodli sa spolupracovať s hernými konferenciami, ktoré sa konajú v podobnom čase –  s Game Days a Game Developers Session Praha. Víťazi budú traja: slovenský, český a jeden bude vyhlásený z oboch game jamov. Účastníci BGJ20 spomedzi seba vyberú víťaza hlasovaním. Každý účastník BGJ20 sa ale môže zapojiť aj do súťaže o spoločné, československé ocenenie, kde víťaza vyberie odborná porota.

Pre registráciu tímu a viac informácií klikni SEM.

Podujatie podporila Nadácia mesta Bratislavy.

Zdroj: TS BGJ20 | Foto: BGJ20

Viac príbehov
24. MFDF Ji.hlava začíná v úterý: odstartuje ji horník Tomáš Hisem
shares